Muzyka z widokiem na Tatry - startuje czwarta edycja festiwalu Hej Fest

Happysad, Wilki, IRA, Dżem, Lady Pank, Agnieszka Chylińska i inni - przeboje największych gwiazd polskiej muzyki zabrzmią podczas czwartej edycji Hej Fest - wyjątkowego festiwalu granego na szczytach polskich gór. Tegoroczne koncerty odbędą się - podobnie jak w ubiegłym  roku - w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na szczycie Gubałówki.

Od czterech lat Hej Fest regularnie pojawia się na mapie wakacyjnych atrakcji kulturalnych w Małopolsce. Stworzony w 2016 roku, jako jeden z najbardziej niezwykłych festiwali, zaprasza mieszkańców i turystów na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Hej Fest połączył ze sobą artystów, publiczność i niecodzienną przestrzeń do słuchania muzyki na żywo. Poprzednie edycje zgromadziły na koncertach niemal 120 tysięcy widzów. 

media-lineup.jpg

- Formuła koncertowa Hej Fest spodobała się wielu turystom, dlatego również w tym roku zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej - mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. - Gwarantujemy uczestnikom znakomitą zabawę w pięknej górskiej scenerii - nie bez przyczyny hasłem festiwalu jest „Muzyka z widokiem na Tatry”. Zapraszamy na koncerty do Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na zakopiańską Gubałówkę wszystkich wypoczywających w wakacje w górach, jak również mieszkańców regionu - dodaje Patryk Białokozowicz. 

Hej Fest 2019 to sześć dni koncertowych. Pierwszy z nich rozpocznie się 20 lipca występem grupy Happysad w Krynicy-Zdrój. Tydzień później w Szczawnicy pojawi się Agnieszka Chylińska, a od 3 sierpnia kolejne gwiazdy zagrają już na szczycie Gubałówki czyli najpopularniejszej góry w Polsce.


Lineup Hej Fest 2019 przedstawia się następująco:

20.07 Krynica-Zdrój: Happysad - koncert bezpłatny

27.07 Szczawnica: Agnieszka Chylińska - koncert bezpłatny

03.08 Gubałówka: Wilki, Lady Pank

10.08 Gubałówka: Bednarek, Dżem 

17.08 Gubałówka: LemON, IRA

24.08 Gubałówka: Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w cenie 39 zł. Cena biletu zawiera przejazd góra-dół koleją linowo-terenową PKL Gubałówka. W dniu koncertu bilety będą kosztować 45 złotych wraz z przejazdem. Wstęp na koncerty Hej Fest dla dzieci do 10 roku życia - gratis. 

Bilety zakupić można w sklepie internetowym PKL https://www.sklep.pkl.pl/ a także w kasach biletowych PKL pod Gubałówką oraz Biurach Obsługi Klienta PKL. 

Sponsorem głównym i właścicielem marki Hej Fest są Polskie Koleje Linowe. 

Partnerem głównym festiwalu jest Polski Fundusz Rozwoju, partnerami Grand Hotel Stamary**** i Hotel Skalny*** w Zakopanem. Za realizację odpowiada krakowska agencja eventowa Especto.

------------------------------------------------------------------------------

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. 

Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.Cleo oraz Doda&Virgin! Widowiskowe zakończenie Hej Fest 2018!

Efekty pirotechniczne, świetlne show, tancerki i finał Festiwalu Supportów. Tak Hej Fest żegnał się - na ostatnim w tym roku koncercie - z Gubałówką. Zagrała Cleo, Doda&Virgin, Create i Stonkatank.

Słowiańska dusza

Kariera Cleo rozpoczęła się w chórze gospel Soul Connection. Przepustką na największe polskie sceny okazała się jej współpraca z Donatanem - nawiązana w 2013 r. Rok później wystąpiła podczas Eurowizji, reprezentując Polskę utworem „My Słowianie”. Swój koncert na Gubałówce rozpoczęła właśnie od niego, a zaraz potem pojawiły się kolejne jej hity - „Łowcy gwiazd”, „Brać”, „Mi-sie” i „Pali się". Cleo przeplatała własne kompozycje największymi światowymi przebojami - zaśpiewała m.in. „Shape of you” Eda Sheerana, czy „Can’t stop the feeling” Justina Timberlake’a. - Mam do was prośbę. Zapalcie światełka w swoich komórkach i uważnie wsłuchajcie się w tekst. To dla mnie bardzo ważna piosenka  - poprosiła piosenkarka przed wykonaniem „Sztormu”. Cleo zakończyła swój żywiołowy koncert zremiksowaną wersją „Zabiorę nas”.

Festiwal Supportów ma swojego zwycięzcę

Spośród ponad 400 zespołów z całej Polski, które zgłosiły się do Festiwalu Supportów, do półfinałów na Gubałówce dostało się sześć. Z nich została wyłoniona finałowa dwójka - Create i Stonkatank - która w ostatnią sobotę zaprezentowała dwudziestominutowe programy. Głosy jury - w skład którego weszli: Muniek Staszczyk, Bartek Królik, Jarek Szubrycht i Jan Malski - oraz internautów zadecydowały o wygranej Create, która finalnie czterema punktami wyprzedziła zespół Stonkatank. Szóstka młodych ludzi z Gniezna otrzymała tym samym nagrodę główną festiwalu - 40.000 zł ufundowane przez sponsora głównego Polskie Koleje Linowe S.A.

Wybuchowy finał

Zaszczyt zamknięcia tegorocznej edycji Hej Fest przypadł Dodzie występującej razem z zespołem Virgin i był to zdecydowanie najbardziej widowiskowy koncert w historii festiwalu. Doda swoją karierę rozpoczęła już w wieku 14 lat, kiedy to dołączyła do warszawskiego teatru Buffo - grała tam m.in w słynnym musicalu Metro. Dwa lata później wygrała przesłuchanie do zespołu Virgin, którego stała się wokalistką. Sobotni koncert rozpoczął się od wystrzału z bazooki, którym wokalistka obwieściła początek swojego show, podczas którego muzyka przeplatała się z efektami pirotechnicznymi i feerią świateł. Doda zaśpiewała swoje wszystkie największe przeboje, w tym „Dżagę”, „Szansę”, „Nie daj się”, „Znak pokoju”, „Miłość na etat” i „2 bajki”. Nie zabrakło „Like a virgin” Madonny oraz - na bis - entuzjastycznie przyjętego „Sweet child o’mine” Guns N’Roses, które zakończyło tegoroczną edycję Hej Fest.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie - „Małopolska Brzmi Dobrze!”.