16 gwiazd zagra w górach na Hej Fest

Startuje największa letnia impreza muzyczna w Małopolsce. W trzeciej edycji Hej Fest wystąpią m.in.  LemON, Myslovitz, Organek i Kasia Kowalska. Festiwal rozpocznie się 7 lipca. 

W tym roku na festiwalu muzycznym Hej Fest wystąpi 16 artystów. Podczas pierwszego koncertu, który odbędzie się w Szczawnicy zagrają Kasia Kowalska i Piersi. 14 lipca w Krynicy Zdrój wystąpią Rico Sanchez (Gipsy Kings) i Maryla Rodowicz. Od 21 lipca do 25 sierpnia w każdą sobotę artyści będą występować na zakopiańskiej Gubałówce. Na najwyżej położonej polskiej scenie z widokiem na Tatry wystąpią Krzysztof Cugowski, Organek, Happysad, Coma, Ania Dąbrowska, Andrzej Piaseczny, Agnieszka Chylińska, O.S.T.R., Myslovitz, LemON, Cleo, Doda & Virgin.

- Dziękujemy burmistrzom Szczawnicy i Krynicy-Zdroju oraz Marszałkowi Województwa Małopolskiego bez których to by się nie udało. To już trzecia edycja festiwalu Hej Fest. Cieszymy się, że znów możemy zaprosić turystów i mieszkańców do ośrodków Polskich Kolei Linowych. Z roku na rok koncerty pod Tatrami przyciągają coraz więcej widzów z całej Polski. Hej Fest to wyjątkowa okazja, żeby połączyć dobrą muzykę z niesamowitymi widokami i relaksem w górach – mówi Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych, które od początku są głównym sponsorem Hej Fest.

- Hej Fest wpisuje się w strategię i misję PKL, które stanowią zdecydowanie więcej niż tylko zapewnienie turystom przejazdów kolejami. Festiwal to znaczące poszerzenie oferty atrakcji kulturalnych w Małopolsce. Taką widzimy właśnie rolę PKL – jako całorocznego operatora turystycznego, który zapewnia kompleksową i całodzienną rozrywkę na najwyższym poziomie o każdej porze roku – mówi Patryk Białokozowicz z PKL.

Pierwszą edycję Hej Fest w 2016 r. obejrzały na żywo 34 tysiące widzów, rok później w koncertach wzięło udział aż 40 tys. osób. Podczas pierwszej edycji festiwalu można było posłuchać łącznie 65 godzin muzyki na żywo, a w 2017 r. aż 70 godzin. 

- Jestem ogromnie szczęśliwy, że już trzeci raz spotkamy się na koncertach na Gubałówce, w Szczawnicy i Krynicy-Zdroju. Wybierając artystów do tegorocznej edycji wsłuchaliśmy się w glosy naszej publiczności i mam nadzieję, że nasz lineup zadowoli każdego – mówi Jan Malski, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Bezpłatne koncerty

Wstęp na koncerty w Szczawnicy, organizowane przy dolnej stacji kolei PKL na Palenicę, i w Krynicy na deptaku przed Pijalnią Główną, będzie bezpłatny. To zasługa władz Miasta Szczawnica i Krynica Zdrój, które wspierają finansowo organizację festiwalu w tych miastach. Na koncerty w Zakopanem nie udało się zdobyć dofinansowania od miasta, dlatego będą one biletowane. Udział w jednym dniu festiwalu wraz z przejazdem koleją w obie strony będzie kosztować 39 zł. Dzieci do 10 roku życia wejdą z rodzicami na koncerty bezpłatnie po okazaniu biletu wjazdowego na Gubałówkę. 

Ruszyła sprzedaż biletów na Hej Fest 2018

Bilety na koncerty na Gubałówce od dzisiaj można już kupować za pośrednictwem sklepu internetowego www.pkl.pl. Oprócz tego przed koncertami bilety będą dostępne w Biurze Obsługi Klienta PKL przy dolnej stacji kolei Gubałówka oraz na Krupówkach i w Kuźnicach, a także  w biletomatach PKL. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu biletów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.  

Młode zespoły znów zawalczą o nagranie płyty

Jak co roku na Hej Fest obok gwiazd wystąpią mniej znane zespoły, które dopiero walczą o serca widzów. O tym kto zdobędzie główną nagrodę Festiwalu Supportów zdecydują jury i publiczność. W 2017 r. 40 tys. zł na nagranie płyty zdobył zespół Sonbird.

- Festiwal Supportów to niezwykła przestrzeń, która daje młodym zespołom możliwość występowania na dużych scenach. Przykładem może być właśnie Sonbird, który właściwie już za moment wydaje swój debiutancki krążek, dzięki wygranej w ubiegłorocznej edycji festiwalu – mówi Kamil Osobniak, manager Sonbird.

- Podczas zeszłorocznych warsztatów Festiwalu Supportów w Muzycznej Owczarni w Jaworkach panowała doskonała atmosfera. Zespoły zaprzyjaźniły się ze sobą, zamiast konkurować. To właśnie na warsztatach poznaliśmy producenta naszej debiutanckiej płyty Łukasza Olejarczyka – mówi Dawid Mędrzak, wokalista Sonbird.

Głównym sponsorem festiwalu i właścicielem marki Hej Fest są Polskie Koleje Linowe. Organizatorem koncertów jest fundacja Polish Heritage. Festiwal organizowany jest pod patronatem honorowym Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego. Małopolska jest również jednym z głównych sponsorów Hej Fest organizowanego w ramach cyklu Małopolska Brzmi Dobrze, na które organizatorzy pozyskali dofinansowanie w ramach dotacji unijnej. 

 

Polskie Koleje Linowe to operator turystyczny, dostarczający wyjątkowych atrakcji dla całych rodzin w sezonie letnim i zimowym. PKL stale poszerzają ofertę i dążą do zapewnienia całorocznych atrakcji dla turystów i mieszkańców, niezależnie od wieku. Koncerty organizowane w lokalizacjach związanych z ośrodkami PKL wpisują się w strategię firmy, pozostającej w procesie przygotowań do debiutu giełdowego.

 

Fundacja Polish Heritage powstała w kwietniu 2015 r. Jej główną misją jest ochrona dziedzictwa narodowego oraz promowanie działalności młodych ludzi w obszarach związanych z edukacją, kulturą i sportem.

 

Pełny line-up festiwalu Hej Fest można sprawdzić tutaj: LINE-UP HEJ FEST.

Informacje dotyczące Hej Fest będą przekazywane na bieżąco na stronie www.hejfest.pl oraz na festiwalowym profilu na Facebooku facebook.com/hejfest.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

 

Kontakt dla mediów:

 

Dyrektor artystyczny Hej Fest
Jan Malski
jan.malski@polishheritage.pl
tel.: 663 040 010

7 lipca startuje 3. edycja festiwalu Hej Fest 2018

Już 7 lipca odbędzie się pierwszy koncert tegorocznej odsłony Hej Fest. Najbliższa edycja przyniesie ze sobą 8 koncertów, na których pojawi się 16 gwiazd. O główną nagrodę powalczy również sześciu półfinalistów Festiwalu Supportów.

Repertuar – Hej Fest 2018

Hej Fest w 2018 r. to trzy lokalizacje znane z poprzedniej edycji - festiwal rozpocznie się 7 lipca w Szczawnicy, tydzień później przeniesie się do Krynicy-Zdroju, a od 21 lipca wraca na Gubałówkę w Zakopanem. Wśród tegorocznych gwiazd pojawią się między innymi Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Agnieszka Chylińska, czy Doda z zespołem Virgin.

Wstęp na dwa pierwsze wydarzenia w Szczawnicy i Krynicy będzie bezpłatny, a bilety na koncerty na Gubałówce będą kosztować 39 zł wraz z przejazdem koleją PKL góra-dół. Dla dzieci do 10 lat wstęp na koncerty będzie bezpłatny. Bilety będzie można nabyć w Biurach Obsługi Klienta PKL przy stacji Gubałówka, na Krupówkach, w biletomatach PKL oraz przez internet na stronie www.pkl.pl.

Informacje dotyczące Hej Fest będą przekazywane na bieżąco na stronie www.hejfest.pl oraz na festiwalowym profilu na Facebooku facebook.com/hejfest.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

Sponsorzy i Partnerzy - Hej Fest 2018

Pożegnanie lata na Gubałówce!

W pierwszą sobotę września na Gubałówce miały miejsce finały tegorocznych edycji Hej Fest i Festiwalu Supportów. Wystąpili Kult, Ørganek, Elenor Grey i Sonbird.

_DSC4201.jpg

Ørganek to projekt Tomasz Organka, którego początek datuje się na 2013 r. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne, z których ostatni - „Czarna Madonna” - zdobył dwa Fryderyki w kategorii rockowego albumu roku i utworu roku. Ørganek rozpoczął swój koncert od utworów „Rilke” i „Get it right” - ostre gitarowe riffy natychmiast podniosły temperaturę na Gubałówce, która usilnie starała się przypomnieć, że wrzesień w górach to zdecydowanie jesienne warunki atmosferyczne. Surowe, rockowe brzmienie zespołu i charyzma lidera rozkołysały publiczność - przy „Mississippi w ogniu” śpiewali już wszyscy, a kolejny zestaw hitów - „O, matko!”, „Głupi ja”, „Kate Moss”, „Wiosna” i „Hdkd” - uniósł w górę las rąk. Koncert zakończyły utwory „Italiano” i „Nie lubię”. 

DSC_8267.jpg

W sobotę swoje rozstrzygnięcie znalazł również finał Festiwalu Supportów - cyklicznej imprezy, która ma na celu wyłonienie najlepszych debiutujących zespołów. Na Gubałówce zaprezentowali się poznański Elenor Grey i żywiecki Sonbird. Podczas dwudziestominutowych koncertów, oba zespoły zagrały po 5 swoich kompozycji. Oceniało je zarówno jury, w składzie: Piotr Ferster, Jan Malski, Muniek Staszczyk i Jarosław Szubrycht, jak i publiczność oraz internauci - występy były transmitowane na żywo na profilu festiwalu na Facebooku, a na swojego faworyta możnabyło głosować na www.festiwalsupportow.pl. Główną nagrodę - 40.000 zł ufundowane przez głównego sponsora Polskie Koleje Linowe - zdobył Sonbird. Elenor Grey za drugie miejsce otrzymał zespołowe zaproszenie na warsztaty w Muzycznej Owczarni w Jaworkach.

_DSC4950.jpg

- Podobno też jesteśmy supportem. Przed nawałnicą. - tak swój koncert rozpoczął Kazik Staszewski, komentując dynamicznie zmieniającą się sytuację pogodową. Kult to legenda polskiej muzyki, która kształtuje kolejne pokolenia, co doskonale można było dostrzec obserwując przekrój wiekowy przybyłych fanów. Ostatni w tym roku koncert na Gubałówce rozpoczął utwór „Kochaj mnie, a będę twoją” z płyty „Tata 2”. Tuż po nim pojawiła się „Brooklyńska rada żydów”, „Maria ma syna” i - powitany gromką owacją - „Baranek”. Nie zabrakło najbardziej znanych kompozycji zespołu - „Arahji” i „Do Ani” z trzeciego albumu zatytułowanego „Spokojnie”.

Koncert Kultu zakończył - trwającą przez 8 letnich sobót - tegoroczną edycję festiwalu Hej Fest. Już wiadomo, że w roku 2018, poza Gubałówką, pojawią się ponownie Szczawnica i Krynica.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.