W czerwcu startuje Hej Fest!

To już oficjalne! Największe gwiazdy polskiej muzyki współczesnej będą grały przez całe wakacje w Zakopanem 1123 m n.p.m. Harmonogram koncertów ogłosiliśmy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 27 kwietnia na Gubałówce.

W spotkaniu wzięli udział: Agnieszka Nowak-Gąsienica wiceburmistrz Zakopanego, Patryk Białokozowicz – członek zarządu PKL i Jan Malski – dyrektor artystyczny festiwalu. A przede wszystkim wielu dziennikarzy, którym dziękujemy za obecność. Koncerty w ramach Hej Fest będą się odbywały niemal co tydzień, przez 11 wakacyjnych weekendów, od 26 czerwca aż do 11 września. W Zakopanem wystąpią m.in. Hej, Kult, Monika Brodka, Enej, Afromental, Mela Koteluk, Dawid Podsiadło, LemOn, HappySad, Sylwia Grzeszczak, Perfect, Lady Pank i Dżem (harmonogram).

- Zależało nam na tym by móc zaoferować odwiedzającym Zakopane jeszcze więcej, niż atrakcyjną ofertę turystyczną i piękne widoki. Dlatego zabiegaliśmy o zgodę na organizację festiwalu. Mieszkańcy Zakopanego i turyści będą mogli spędzić u nas czas, słuchając najlepszej polskiej muzyki w wyjątkowych okolicznościach – mówił podczas konferencji Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

- Cieszę się bardzo, że udało nam się wspólnie przygotować w naszym mieście tak ciekawy muzyczny projekt trwający całe wakacje. Tylu wspaniałych koncertów na raz, organizowanych w tak pięknych widokowych miejscach jak Równia Krupowa i Gubałówka, nie tylko w Zakopanem, ale w całej Polsce jeszcze nie było – powiedziała Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego.

- „Każdy kiedyś był pierwszy” – to główna idea naszego festiwalu, który jest jednocześnie kampanią społeczną promującą supporty, czyli zespoły rozgrzewające scenę i publiczność przed występem głównej gwiazdy. Damy im szansę by pokazać się szerszej publiczności oraz zdobyć pieniądze na nagranie płyty lub teledysku albo by odbyć trasę koncertową z jednym z festiwalowych zespołów – podsumował Jan Malski, dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest.