IRA i Zakopower zagrają na Gubałówce

„Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce! Już w najbliższy weekend na najwyżej położonej scenie w Polsce zagrają kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Na festiwalu Hej Fest 23 lipca wystąpi IRA, a 24 lipca odbędzie się koncert Zakopower. Widok na panoramę Tatr oraz piaszczysta plaża będą stanowiły idealne uzupełnienie rockowo-folkowego klimatu.

„Ona”, „Na Zawsze”, „Sen” to tylko część przebojów, które już w sobotę usłyszymy na festiwalu Hej Fest. IRA, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, wystąpi na scenie na wysokości 1123 m n.p.m., na Gubałówce, skąd rozpościera się niesamowity widok na Tatry i Zakopane. To najwyżej położona scena muzyczna w Polsce.

W niedzielę natomiast, w tym samym miejscu zagra Zakopower – wywodzący się z Zakopanego folkowo-rockowy zespół, który w swojej twórczości łączy współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Koncertowaniu sprzyjać będą wyjątkowe okoliczności góralskiej przyrody. Widok na panoramę Tatr będzie idealnym tłem dla takich przebojów jak „Boso”, czy „Galop”. 

Gwiazdy występują wieczorem, ale scena jest żywa już od popołudnia. Od 17:30 publiczność przed koncertem gwiazdy rozgrzeją zespoły wyłonione w festiwalowym konkursie supportów, który jest znakiem rozpoznawczym Hej Fest. To publiczność zadecydowała, które zespoły dostały szansę wystąpienia na festiwalu. W ten weekend do rywalizacji staną Łosoś i The Undeground Man oraz Bibobit i Kapela Hanki Wójciak.

W czasie występów na żywo supporty walczą o punkty jury i Wasze głosy, które pozwolą im przejść do kolejnego etapu i zdobyć nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Takie wsparcie może być początkiem drogi na sam szczyt muzycznej kariery. 

Trzymamy kciuki za zespoły i życzymy Wam udanej zabawy! 

Fot. Adam Brzoza

Fot. Adam Brzoza