IRA i Zakopower wystąpili na Gubałówce

Najwyżej położona scena w Polsce, piaszczysta plaża, widok na panoramę Tatr i dwa niezwykle energetyczne koncerty! 23 lipca na Gubałówce zagrał zespół IRA, a 24 lipca Zakopower. Już 5 i 6 sierpnia w tym samym miejscu usłyszymy Enej i Afromental.

 - Niezwykle wysoki poziom imprezy, zarówno pod względem geograficznym, jak i artystycznym. Mamy nadzieję, że do niego dosięgamy – powiedział Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA podczas sobotniego koncertu na Gubałówce.

- Takiego festiwalu w tym mieście jeszcze nie było – przyznał pochodzący z Zakopanego Sebastian Karpiel - Bułecka, wokalista Zakopower. Lider zespołu podziękował organizatorom za podjęcie inicjatywy, która może odmienić oblicze Gubałówki i całego miasta.

„Ona”, „Bierz mnie”, „Szczęśliwego Nowego Jorku” to tylko część przebojów, które mogliśmy usłyszeć na festiwalu Hej Fest. W sobotę, 24 lipca na scenie na wysokości 1123 m n.p.m. wystąpił zespół IRA. Dzień później odbył się pełen energetycznych brzmień koncert Zakopower. Widok na panoramę Tatr stanowił idealne tło dla góralskich i folkowych przebojów. „Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce zachwyciło zakopiańską publiczność, więc zespół zagrał ten przebój dwukrotnie!

Przed występem każdej z gwiazd widzów rozgrzewały dwa supporty u progu kariery, które w festiwalowym konkursie walczą o uznanie publiczności i nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Do Festiwalu Supportów zgłosiło się ponad 300 zespołów. 16 grup muzycznych, które zebrały najwięcej głosów od internautów miały szansę zaprezentować się szerokiemu audytorium podczas cyklu koncertów w Zakopanem. W sobotnim starciu zmierzyły się Łosoś i The Underground Man, a w niedzielę o głosy walczyli Bibobit i Kapela Hanki Wójciak. Bitwy wygrali Łosoś i Bibobit, a The Underground Man otrzymał „Dziką Kartę” od publiczności. Wkrótce jury przedstawi drugi zespół, który dzięki „Dzikiej Karcie” także przejdzie do kolejnego etapu Festiwalu Supportów.