Znamy ćwierćfinalistów Festiwalu Supportów!

Bibobit, Łosoś, Kapela Hanki Wójciak, Clock Machine, So Flow, Bezsensu, Hatbreakers, Sayes, Roots Rockets i The Underground Man. To oni są zwycięzcami kolejnego etapu Festiwalu Supportów i to ich ponownie będziemy mogli usłyszeć na Gubałówce i Równi Krupowej!

Przez następnych pięć koncertów na festiwalu Hej Fest o uznanie publiczności i nagrody pieniężne powalczy 10 zespołów. 8 z nich jest zwycięzcami muzycznych „bitew” rozgrywanych podczas koncertów na żywo. The Underground Man i Kapela Hanki Wójciak otrzymali „Dzikie Karty” od publiczności i jury, dzięki czemu również wezmą udział w dalszej rywalizacji Festiwalu Supportów.

Podczas festiwalu Hej Fest przed występem każdej z gwiazd, widzów rozgrzewały dwa zespoły u progu kariery, walczące o uznanie publiczności i nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Do Festiwalu Supportów zgłosiło się ponad 300 formacji muzycznych. 16 z nich, które zebrały najwięcej głosów od internautów miało szansę zaprezentować się szerokiemu audytorium podczas cyklu koncertów w Zakopanem.

W czasie występów na żywo supporty rywalizują o punkty jury i publiczności, które pozwolą im przejść do kolejnego etapu. Trójka finalistów wystąpi na ostatnim koncercie Hej Fest 11 września oraz otrzyma nagrody pieniężne. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce wygra 40 tys. zł na nagranie płyty lub teledysku oraz 10 tys. zł na trasę koncertową. Na laureatów drugiego i trzeciego miejsca czeka 25 tys. zł i 15 tys. zł. Nagrody zostały ufundowane przez Polskie Koleje Linowe.

Najbliższy koncert już 5 sierpnia, w piątek. Przed zespołem Enej wystąpi pierwsza para supportowa: Bibobit vs. Łosoś!

Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły i gratulujemy zwycięzcom!