Hej Fest zagrał na Gubałówce!

W ostatnią sobotę lipca Hej Fest zawitał na Gubałówkę. W trzeciej odsłonie tegorocznej edycji Hej Fest zagrali: Mateusz Ziółko, Need More Clouds oraz Sylwia Grzeszczak.

Hej Fest, Gubałówka, 29 lipca 2017


Pierwszy na scenie pojawił się Mateusz Ziółko z zespołem. Zwycięzca trzeciej edycji Voice of Poland zaprezentował utwory z niedawno wydanego krążka „Na nowo”. Pojawiły się między innymi „Ogień i woda”, „W płomieniach” i „Planety”, nie mogło również zabraknąć wielkiego przeboju „7 rzeczy”. Mateusz doskonale czuje się również w coverach - publiczność przyjęła aplauzem „Another one bites the dust”, „We will rock you” i „Crazy little thing called love” zespołu Queen, jak również „I’m still standing” Eltona Johna, czy „Take on me” A-ha. - Cieszymy się, że możemy zagrać na najwyżej położonej scenie w Polsce - deklarował ze sceny wokalista. Na bis pojawił się jeszcze raz utwór „W płomieniach”.

Tarnowskie Need More Clouds to najmłodszy zespół występujący w Festiwalu Supportów - imprezie towarzyszącej Hej Fest. Najmłodszy, ale ze sporym doświadczeniem - tu procentują dziesiątki festiwali i zagranych przez nich koncertów. Skład pod wodzą charyzmatycznego wokalisty Mikołaja Rękasa dał doskonały popis żywiołowego rock’n’rolla, co doceniła publiczność zgromadzona na Gubałówce. Jest więcej niż pewne, że już wkrótce będzie o nich głośno.

Szybko gęstniejąca publiczność na Gubałówce nie pozostawiła wątpliwości, że zbliża się najbardziej wyczekiwany koncert wieczoru. Kilkanaście minut przed godziną 21:00 na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak. Jej koncert wypełniły piosenki pochodzące głównie z trzech ostatnich albumów: „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” i „Tamta dziewczyna”. Już po kilku pierwszych utworach zachwycona Sylwia mówiła: - Piękny macie tu klimat, piękne widoki i wy pięknie śpiewacie. Czego chcieć więcej? Publiczność nie zawiodła do samego końca, śpiewając razem z wokalistką jej największe przeboje: „Pożyczony”, „Małe rzeczy”, „Bezdroża”, „Californię” oraz „Tamtą dziewczynę”.

Sylwia Grzeszczak, Hej Fest 2017

Kolejny koncert z cyklu Hej Fest odbędzie się już w najbliższą sobotę 5 sierpnia na Gubałówce, a zagrają na nim IRA, T.LOVE oraz półfinalista Festiwalu Supportów - Waiting For An Audience.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.