Plaża Gubałówka –
kultura z widokiem na Tatry

Gubałówka to dla Zakopanego miejsce szczególne - nie tylko dla amatorów białego szaleństwa, ale również dla tatrzańskiej kultury i tradycji.

Polskie Koleje Linowe pielęgnują je poprzez inicjowanie i wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Do końca sierpnia na szczycie turyści będą mogli oglądać wystawę „Uzdrowisko Zakopane”, która pokazuje historię miasta - dawną stację klimatyczną i słynne sanatoria. Wystawa jest częścią całorocznych obchodów jubileuszu 40-lecia działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. PKL są mecenasem wydarzenia.

Na najmłodszych każdego dnia czekają inspirujące zajęcia, z których mogą korzystać bezpłatnie - np. malowanie na szkle, malowanie drewnianych zabawek, nauka tańców latynoamerykańskich pod okiem instruktorów, czy warsztaty z garncarstwa.

W tym roku, przez całe wakacje czeka na Was mnóstwo atrakcji. Szczegóły w broszurach informacyjnych PKL.

 

Gubałówka z nową restauracją

W tym sezonie Gubałówka oferuje wyjątkowo dużo atrakcji. Na turystów i mieszkańców czeka m.in. nowo otwarta restauracja „Tarasy Gubałówka”, a na najwyżej położonej w Polsce piaszczystej plaży zaplanowano zajęcia dla dzieci, ciekawe wydarzenia kulturalne i koncerty muzyczne największych polskich gwiazd.

Tego lata Gubałówka będzie stanowić centrum wielu interesujących wydarzeń. Polskie Koleje Linowe przygotowały mnóstwo atrakcji kulturalnych, muzycznych i rozrywkowych. Ponadto, na turystów i mieszkańców Zakopanego czeka nowo otwarta restauracja „Tarasy Gubałówka”, która powstała w budynku dawnej restauracji Gubałzzeria. Lokal został całkowicie odnowiony i wyremontowany.

Nazwa restauracji podkreśla jej największy atut - trzy poziomy tarasów, z których rozpościera się piękny widok na Tatry. W menu restauracji znajdują się zarówno regionalne przysmaki, powstałe na bazie lokalnych produktów, jak również najpopularniejsze polskie potrawy. Część pozycji powstała specjalnie z myślą o najmłodszych. Na najniższej kondygnacji przygotowany został punkt szybkiej obsługi - to alternatywa dla tych, którzy mają ochotę na niewielką przekąskę.