Back to All Events

ZAKOPOWER

Kup bilet

W przedsprzedaży:

30 zł

Dzień przed i w dniu koncertu:

40 zł

Kup przez eBilet.pl

- w kasie lub BOK PKL
*od 8 czerwca

- w sieci salonów Empik

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i charakterystycznym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka.


Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Band zagrał na wielu prestiżowych europejskich festiwalach, a podczas tras klubowych odwiedził również dalsze zakątki globu - Indie, Chiny, Maroko, USA oraz Kanadę.


Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.


2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego albumu Boso. Pierwszy singiel Boso zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później album Boso zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała mu aż 3 nagrody Fryderyk 2012.


Jednym z ostatnich wydawnictw  jest Kolędowo, gdzie na CD i DVD prócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku, można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu.

We wrześniu 2015 ostatni, czwarty album studyjny Drugie pół (2015) – to wzbogacenie sprawdzonego już „zestawu” – kwartet góralski, melodyjne kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, energia i wszechstronność sekcji Zakopower – o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra. Niedługo po premierze album osiągnął status złotej płyty – co jest najlepszym dowodem na to że płyta znakomicie przyjęła się na rodzimym rynku.

Data: 24.07.2016 godz. 20.00

Strona internetowa: www.zakopower.pl
Facebook: facebook.com/Zakopower

Earlier Event: July 23
IRA
Later Event: August 5
ENEJ